Search
Close this search box.

Ķīna

Arī Ķīna, milzīgā panda Austrumāzijā, kas ir plaši pazīstama ar bagāto kultūru un ēst gatavošanas tradīcijām, lielu uzmanību pievērš tējas patēriņam. Ķīnieši tēja dzer visu dienu, ieskaitot ēdienreizes. Tēja ir viena no septiņām ķīniešu dzīves vajadzībām kopā ar malku, rīsiem, eļļu, sāli, sojas mērci un etiķi. Zaļā tēja ir visizplatītākais tējas veids, ko patērē Ķīnā.

Indija

Indija atrodas Dienvidāzijā, un tai ir ievērojamas tējas dzeršanas tradīcijas. Tas ir viens no lielākajiem tējas ražotājiem pasaulē, turklāt dažas no pieejamajām tējām aug tikai tur. Tai pat ir tējas asociācija ar nosaukumu Indijas Tējas padome. Dardžilingas melnā tēja ir viena no tējas šķirnēm, ar ko Indija var lepoties, pateicoties tās ziedu un augļu garšai.

Japāna

Japāna, Austrumāzijas salas valsts, ir slavena ar izcilajām zaļajām tējām. Japāņi noteikti zina kā iegūt vislabāko no tējas – Japānā ir daudz dažādu zaļās tējas variāciju – Senca, Bancha, Matcha un tā varētu turpināt. Japānas lepnums zaļā tēja ir bagāta ar antioksidantiem un paaugstina enerģiju līmeni.

Turcija

Turcija, kas atrodas Anatolijas pussalā, ir viens no pasaules agrākajiem pastāvīgi apdzīvotajiem reģioniem. Tēja ir nozīmīga Turcijas kultūras un vēstures sastāvdaļa. Līdz mūsdienām tēja Turcijā ir ļoti populārs dzēriens, kas pazīstams ar bagātīgu, sarkanu krāsu. Turcija ir slavena ar spēcīgajām melnajām tējām, kuras saviem viesiem piedāvā mazās, tulpju formas glāzēs.

Nepāla

Nepāla ir maza valsts Dienvidāzijā, proti, Himalajos. Nepālas kultūrā tēja tiek patērēta ne tikai viesu sagaidīšanai, bet arī veselības uzlabošanai. Viens no tiem ir enerģijas palielināšana, ar ko tēja ir slavena. Baltās tējas un Oolong ir populārākās Nepālā, taču tām nekad nepievieno cukuru.

Šrilanka

Šrilanka vai senāk pazīstama kā Ceilona ir salas valsts Dienvidāzijā, kas atrodas Indijas okeānā. Šeit sākas Jūsu tējas tase! Vairāk nekā simt piecdesmit gadu laikā Ceilonas nosaukums ir kļuvis par sinonīmu pasaules labākajām tējām. Salas augšpusē, Kandi un Dambulas kalnos, tējas plantācijas aug un mūs lutina ar izcilām melnās un zaļās tējas lapām.

Formosa (Taiwan)

Taivānas sala atrodas Ķīnas austrumu pusē. Taivāna ir slavena ar četrām galvenajām tējām: oolong tēja, melnā tēja, zaļā tēja un baltā tēja. Pirmie tējas koki atrasti Taivānā 1717. gadā. Taivāna saražo 20% no pasaules Oolong tējas produkcijas.

Dienvidkoreja

Dienvidkoreja atrodas Korejas pussalas dienvidu daļā un ir slavena ar savām tējas dzeršanas tradīcijām. Literatūras avotos ir rakstīts, ka leģendārā karaliene Heo Hwang-ok atveda tējas augu no Indijas uz Koreju un iestādīja to Baegvolsanas kalnā. Dienvidkorejas tradīcijās ogas un garšaugus izmanto tējas pagatavošanas procesā. Korejas tējas ceremonija jeb darye (茶 禮) ir tradicionāla tējas ceremonijas forma, kas tiek praktizēta jau tūkstošiem gadu.

Dienvidāfrika

Dienvidāfrika noteikti var lepoties ar sarkano, saldo un gardo roibošs tēju. Roibošs tēja ir tradicionāls Dienvidāfrikas dzēriens, kas izgatavots no krūmu lapām. Roibošs tēja nesatur kofeīnu un tai ir daudz citu bonusu – antioksidanti, dabīgs saldums un tā var nākt par labu veselībai!

 

Ruanda

Ruanda atrodas Āfrikas austrumu daļā, un tā ir bagāta ar elpu aizraujošām ainavām un bagātīgām tējas dzeršanas tradīcijām. Āfrikas tējām ir ne tikai izsmalcināta garša – pikanta un dabiski salda, bet tā ir arī ļoti noderīga veselībai. Ruandas tradīcijās ir dzert tēju ar pienu. Pamēģini!

Ēģipte

Ēģipte ir Vidusjūras valsts, kas atrodas Āfrikas ziemeļaustrumu stūrī un Āzijas dienvidrietumu stūrī. Tēja ir Ēģiptes nacionālais dzēriens. Tēju Ēģiptē ieveda aptuveni 16. gadsimtā, un tējas dzeršanas rituāls līdz mūsdienām ir svarīgs kultūras elements. Īpaši svarīgs ir tējas dzeršanas process – mierīga tējas dzeršana kopā ar mīļajiem ir būtiska tējas tradīciju sastāvdaļa.

Maroka

Marokas Karaliste atrodas Ziemeļāfrikā, un tai ir bagātīgas tējas dzeršanas tradīcijas. Maroka ir slavena ar savām zāļu tējām – īpaši ar piparmētru tēju, ko viesiem piedāvā svinībās un citās ceremonijās. Marokieši ir slaveni ar savu viesmīlību, un Marokas etiķete ir piedāvāt tēju visiem apmeklētājiem, kas tos apciemo. Gatavojot tradicionālo piparmētru tēju, dzeršanas laikā pievieno piparmētru lapas, tāpēc tā kļūst stiprāka.

KONTAKTI

Pierakstīties jaunumiem

SAŅEM SPECIĀLOS PIEDĀVĀJUMUS UN 10% ATLAIDI PIRMAJĀ PASŪTĪJUMĀ!